קשר-עין

קשר-עין

בקרב להקות הזאבים וכלבי הפרא מהווה קשר עין ישיר איום. רק לחיה הדומיננטית בלהקה מותר להשתמש בקשר- עין, והיא אכן משתמשת בו לעיתים קרובות. בתנאי הט משתמשים בקשר- עין כדי לשמור על הלהקה תחת שלטון המנהיג. הוא משמש להשלטת סדר ולמניעת מאבקים, והוא מהווה אזכור זריז ושקט של "מי היא מי ומה הוא מה". למרות שקשר- עין הוא אמצעי תקשורת חשוב, זהו איננו האמצעי היחיד.

בתנאי הבית, לקשר עין בין האיש (או האישה) לכלבם, משמעות מוגדרת מעט פחות. חיות המחמד לומדות שקשר- עין יכול להצביע גם על יחסים חמים ואוהבים. הם לומדים לקרוא מגוון מסרים המועברים דרך העיניים, כהוראות, רגשות, רמזים מכל סוג. הם יכולים לראות, כמובן, שהמסר העתיק עדיין קיים – מבטה של החיה הדומיננטית עדיין קיים גם בעיני הבעלים. הבנת חשיבותו של קשר- העין יכול לסייע לך להשתמש בשיטת תקשורת טבעית זו האופן יעיל וזהיר יותר.

הנה כמה דברים שאתה אמור לדעת על קשר-עין עם כלבים:

 • ידע שכלבך קורא תמיד מסרים מעיניך, בין אם אתה מתכוון או לא. כששפתיך אומרות "לא לא" ועינייך אומרות "כן כן" – טוב, אתה   כבר יודע למה הוא מקשיב באמת.
 • מי שיוזם את קשר- העין שולח לרוב את המסר שהוא הבוס (ומילה אחת מספיקה לכך).
 • מי ששובר ראשון את קשר-העין – מפסיד.
 • אם כלב אינו מוכן להתבונן בך, יכול להיות שהוא כנוע מאוד. אתה יכול לעבוד עם כלבך בסבלנות עד שילמד שהואיכול לבצע קשר- עין אוהב איתך. גמול לו כשהוא עושה זאת. לבסוף, אותם מבטים מפוחדים וקטועים יהפכו לנעיצות מבט ארוכות ואוהבות.
 • אם הכלב אינו מוכן להתבונן בך, יכול להיות שהוא מאוד דומיננטי. הוא יודע שאם יסכים להיכנס לקשר עם עיניך הדומיננטיות, יהיה עליו לוותר על מעמדו. טוב, הוא ישב או ישכב למענך, כי אתה מחזיק ברצועה. הוא יעשה זאת מבלי להסתכל בך בשעה שאתה מסתכל בו, והסתכלותו בך, במקרה זה, היא המכירה בך כמנהיג. אם עליו להתבונן בך בשעת הפקודה כדי להבין מה עליו לעשות והוא אינו מוכן להתבונן, הרי הוא עושה את מלאכתך בשבילך. לא משנה כמה זמן הוא ישב שם, הוא לא יהיה כלב מאולף עד שהוא לא יתבונן במבט כנוע לתוך עיניך הדומיננטיות.
 • האם יש לך גזע שאינו משתף פעולה כל- כך? אני יכולה לקרוא בשמותיהם של כולם, אולם המקום אינו מספיק לי. אם יש לך תקווה כלשהי לאלף את הכלב, כדי שיבוא או יקשיב לך כשהוא בשטח פתוח (עם רצועה). בבקשה, התחל בקשר- עין.פעם או פעמיים במהלך טיול של 20 דקות, קרא לו בשמו, אך ורק בשמו, וגרום לו להתבונן בך. גמול לו. אמור לו שזה בסדר ללכת איתך לטיולים. התאמן בכך עד שהוא יעשה זאת מרצונו, אבל אל תנדנד לו יותר מדיי. אם הוא לא יסתובב ויסתכל עליך בפעמים ראשונות שתנסה, מצא דרך שתגרום לו לעשות זאת. שרוק, קח עימך צעצוע מצפצף מחא כף (כשהרצועה כרוכה סיס ידך באותו הזמן). מרגע שהכלב ייצור קשר- עין, יהיה לך סיכוי להשיג ציות. ללא קשר- עין, אל תבזבז את זמנך ואת זמנו.
 • השתמש בקשר- עין כדי להזהיר. גם הזאבים עושים זאת. ככל שתשתמש בו יותר, כך יתרגל הכלב להתבונן בך (במקום להתבונן עליך). הוא יסתכל בך כדי לקבל הוראות. תן לו אותן. כשהוא עומד להסתער על פח הזבל, הזהר אותובקשר- עין תוקפני. (כן, כמובן שמותר לך לעשות רעש כדי שיתבונן בך. אולם אל תשתמש בשמו כשאתה מתקן את התנהגותו – השתמש במבט שקט ומאיים).
 • השתמש בקשר- עין בצורה ישירה. אני הולך שמאלה, או ימינה. הכדור נמצא שם. העוגייה נמצאת כאן. תתעלף כשתראה כמה טוב מסוגל כלבך לקרוא את הסימנים הללו.
 • השתמש בקשר- עין כדי לשבח. שלח את אהבתך החמה והתומכת הישר מעין לעין. זה עובד. לא יקרה לך כלום אם תחייך באותו הזמן. כלבים מסוגלים לקרוא גם את זה.
 • השתמש בקשר- עין כדי לגרום לכלב לפעול. הגולדן רטריבר שלי נובח כשאני יוצרת עימו קשר- עין. כשתפסתי את עינו ושאלתי אותו "אוליבר, בת כמה אני?" הוא נבח ונבח ונבח ונבח…
 • השתמש בשבירת קשר עין כדי להפסיק את פעולות כלבך. כשקטעתי את קשר העין עם אוליבר, הוא הפסיק לנבוח בערך בגילי (39) ואז תוכל לומר "מהו השורש הריבועי של 25?" ולאחר הנביחה החמישית, ובדיוק אחרי הנביחה החמישית, תקטע את קשר העין. העיניים יכולות לבצע גם להטוטים.
 • אל תבצע את קשר העין עם כלבך בעת כיתת אילוף, כשהוא נמצא ב"שב" ארוך או "ארצה" ארוך. אם קשר העין שלך קשוח, הוא יכול לצנוח מישיבתו, או לשבור את רביצתו ולנסות לבוא להתחנף אליך, או להישבר. אם קשר העין שלך אוהב, הוא יבוא כדי לקבל חלק מאהבתך. השתמש בקשר העין בתערוכות כלבים, בקשר עין אומר "אני כאן הבוס ואני אוהב אותך". קשר- עין זה יהיה כתרופה מחיה, ויגרום לכלב להישאר קשור אליך רגשית. אתה יכול להשתמש בקשר- עין כבמשחק ולשמור אותו ערני ושמח ככל שהוא מסוגל.
   
   Call Now Button