חינוך גורים

חינוך גורים

אם הגור שלך היה חי בטבע, מן הסתם הוא היה חי בלהקה וללהקה הזאת מן הסתם היה ראש להקה והגור היה צריך להישמע לתכתיבים של אותו ראש להקה.. מן הראוי שאנו חייבים להיות תחליף הולם לאותו ראש להקה.

אילוף כלבך מתחיל מהיום הראשון שהוא הגיע לביתך!

אילוף היא מילה נרדפת לבניית תקשורת נכונה עם הכלב מבלי לפגוע בשמחת החיים שלו. הכלב אומנם "ידידו הטוב ביותר של האדם" אך הוא עדיין חי לפי חוקי הטבע והאינסטינקטים והיצרים הטבעיים שלו. חוקי הלהקה בטבע בנויים על בסיס סדר מעמדות אשר קובעים קווים מאוד ברורים מה מותר ומה אסור והיכן מיקומו של כל אחד מחברי הלהקה.

הגור החדש שרק הצטרף למשפחה האנושית, חוקר ומחפש את החוקים על פיהם הוא חושב ובונה לעצמו מסגרת ברורה לרוב רק לו. תפקידנו ללמד אותו ולנתב את היצרים הטבעיים שלו להתנהגות התואמת לעולם שלנו. הנטייה של רוב האנשים היא ליצור "האנשה" כלפי התנהגותו של הכלב, כלומר לייחס לפעולותיו ולהתנהגותו כאילו הוא בן אדם ובכך אנו עושים עימו טעות גדולה וגורמים לו בלבול רב.

הטעות הגדולה בגידול הגור היא, כאשר הגור חי ללא גבולות, ללא חוקים ברורים, ללא הכוונה התנהגותית נכונה וללא מסגרת, עלול להיכנס למערבולת טעויות בדפוסי התנהגות כתוצאה מניסוי וטעייה בלהשתלב בעולמו של האדם.

דפוסי התנהגות המצריכים תשומת לב רבה והתערבות של גורם מוסמך ומקצועי:

  • גור בעל נטייה לדומיננטיות – ישתלט על המשפחה, ינשך ויכנס להסגרים ולעיתים גם יורדם
  • גור בעל אופי חשדן – גור חסר ביטחון אשר אין לו דמות מכוונת שעליה הוא יכול לסמוך ולא קיבל חשיפה נכונה, ינשך ויתקוף מתוך פחד ולבסוף יוכנס להסגרים או יצא מהבית
  • גור אשר בעליו מצפים לקבל שליטה ללא לימוד ההתנהגות הרצויה, עלול לחוות תסכולים ובכך ליזום התנהגות הפוכה

דרך תהליך האילוף תרכשו כלים נכונים לעיצוב התנהגות נכונה של כלבכם על מנת למנוע תסכולים רבים אשר יכולים להיגרם כתוצאה ממערכת יחסים לא ברורה ורצופה בטעויות. אילוף והדרכה מקצועית מבדיל בין כלב מחונך לכלב פראי. כלב אשר חווה תהליך אילוף הינו כלב מאושר. ישנה תקשורת רגועהוברורה בינו לבין בעליו ,נהנים מזמני איכות ביחד בבית ומחוצה לו ולא צועקים עליו או מענישים אותו בדרכים מוזרות.

ישנן דרכים רבות ומגוונות לאלף כלב ,החוכמה היא להתאים את השיטה לכלב ולא את הכלב לשיטה!

רונן ספיר הינו מומחה לפסיכולוגיה באילוף הכלב ומאלף כלבים מקצועי הנחשב אדם בעל ניסיון וותק אשר יש לו את הכלים המתאימים לכל כלב במצבים שונים ובדרכים שונות ובעיקר יודע לקשר זאת עם בעליו של הכלב.

זכרו!

כלל שנתחיל את התהליך בגיל צעיר יותר כך דפוסי
התנהגותו של הכלביהיו רגועים וברורים ללא תקשורת שלילית ולחץ נפשי כבעל חיים המנסה להשתלב בחיי המשפחה ובעולמו של האדם.

מעוניינים להיות מאלפי כלבים?

רוצים לאלף את הכלב ולפתור בעיות התנהגות?

צרו קשר לשיחת ייעוץ חינם

 

התקשרו – 053-527-7025

 


    Call Now Button